Grupa na FACEBOOKU

---> Nasza grupa na Facebooku <---

Kalibracja listwy wtryskowej LPG

Masz problem z autem? Tutaj pytasz i odpowiadasz na pytania techniczne

Moderatorzy: Wyspa, Przemo78, 666, Kucharz

Awatar użytkownika
Rallye
VW Maniak
Auto: Audi
gadu: 684800
Kontakt:

Post autor: Rallye » ndz mar 06, 2016 4:33 pm

Dokąd się teraz jeździ na kalibracje listwy wtryskowej LPG, czy również wymianę? :)
Audi Klub Siedlce #1

Awatar użytkownika
Sebek131
Gość TCS`u
Auto: E39 528
gadu: 4248697
Kontakt:

Post autor: Sebek131 » ndz mar 13, 2016 2:12 am

Pojezdzij po gaziarzach i popytaj..
Jaka to listwa? valteki?

Awatar użytkownika
Jarek 1
Przyjaciel TCS
Auto: Rodeo
Kontakt:

Post autor: Jarek 1 » ndz mar 13, 2016 5:47 am

Sebek131 pisze:Pojezdzij po gaziarzach i popytaj..
Jaka to listwa? valteki?
Nallepiej po wsiach pod sklepami Weż koło jebnij sie w czoło

Do Kowala na Polaki, albo do Andra na Sportową., po kalibracji rura po obwodnicy

RimsGarage
Gość TCS`u
Auto: Poszukuję

Re: Kalibracja listwy wtryskowej LPG

Post autor: RimsGarage » ndz mar 13, 2016 2:03 pm

Ja jak jeszcze miałem zagazowany samochód to zawsze jeździłem na sportową, porządnie ogarniają temat :)
Nigdy żadnych problemów nie było.
https://www.facebook.com/pages/Rims-Gar ... 548?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doman
Gość TCS`u
Auto: brak

Post autor: doman » pn mar 14, 2016 11:45 am

RimsGarage pisze:Ja jak jeszcze miałem zagazowany samochód to zawsze jeździłem na sportową, porządnie ogarniają temat :)
Od czasu do czasu i im się coś uda złożyć, co nie znaczy że to dobrzy fachowcy :chytry:

Awatar użytkownika
Sebek131
Gość TCS`u
Kontakt:

Post autor: Sebek131 » pn mar 14, 2016 4:30 pm

Jarek 1 pisze:
Sebek131 pisze:Pojezdzij po gaziarzach i popytaj..
Jaka to listwa? valteki?
Nallepiej po wsiach pod sklepami Weż koło jebnij sie w czoło

Ooo... miałeś szczeście, ze tam trafiłeś fachowca, dobrze ustawił ? :pub:

do autora tematu, napisz jakie masz wtryskiwacze, może lepszym wyborem będzie kalibracja, może wymiana..

Powiem na swoim przykładzie, miałem Rail Horizon ig3 (instalacja zakładana w 2009r, jak na tamte czasy była to srednia półka, w większości wkładali valteki, które po 10 tys km nadaja się do kalibracji..), w sumie jeździło dobrze, ale po 60 tyś jeden wtryskiwacz zaczął lać.
Wypadał zapłon i rozjeżdżało czasy wtrysków na bankach. Po przełączeniu na PB jednego cylindra wszystko wracało do normy.
Można to było wyczyścic zregenerowac, skalibrować i jeżdzić. Ale wymieniłem calą listwe, wrzuciłem dragony lpg tech-a. I powiem szczerze, żebym wiedział jaka jest różnica to dawno bym się starych pozbył nawet jak były sprawne ;). Kultura pracy bez porównania, spalanie w dół, głośność wtryskiwaczy-mogę zaryzykowac i powiedzieć, ze pracują ciszej niż benzynowe..

Tylko, że regulowałem sam, i sporo rzeczy poprawiałem po montażu w sdl. Najlepiej jest ustawiać według korekt OBD Ecu silnika, wtedy mniej więcej widać czy jest ubogo, bogato. A broń Boże wyjechać po samej autokalibracji od stroiciela bo to wtedy duże kuku dla silnika. Musi być regulacja podczas jazdy.

Także warto na to tez zwrócić uwagę.

RimsGarage
Gość TCS`u
Auto: Poszukuję

Post autor: RimsGarage » pn mar 14, 2016 7:05 pm

doman pisze:
RimsGarage pisze:Ja jak jeszcze miałem zagazowany samochód to zawsze jeździłem na sportową, porządnie ogarniają temat :)
Od czasu do czasu i im się coś uda złożyć, co nie znaczy że to dobrzy fachowcy :chytry:

Na gazie zakladanym i serwisowanym u nich zrobilem ponad 130tys km glownie jazdy miejskiej z kursantami. Nigdy nic zlego sie nie dzialo i mam wielu znajomych ktorzy tez zakladali instalacje na sportowej wiec moge ich polecic z czystym sumieniem.
https://www.facebook.com/pages/Rims-Gar ... 548?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rallye
VW Maniak
Auto: Audi
gadu: 684800
Kontakt:

Post autor: Rallye » śr mar 16, 2016 10:51 pm

Sebek131 pisze: do autora tematu, napisz jakie masz wtryskiwacze, może lepszym wyborem będzie kalibracja, może wymiana..
Mam w 4-cyl dupowozie jedno z najtańszych gówieniek - REG OMVL DREAM, stopił się plastik w cewce, wszystko jest niby w porządku, ale chyba lepiej po prostu wymienić całą listwę, bo kosztuje ~145zł, a ma przejechane +50tys kkm :)
Audi Klub Siedlce #1

Awatar użytkownika
Sebek131
Gość TCS`u
Kontakt:

Post autor: Sebek131 » śr mar 16, 2016 11:16 pm

Mozesz kupic AC - W01 - z tanszych obecnie chyba najlepsza opcja. Tylko zwykle, nie BFC. Sa szybsze od Regow i cichsze.
Drozej Barracuda, Dragon.

andros
Przyjaciel TCS
Auto: Opel Omega B Fl 3.0
gadu: 1521601

Post autor: andros » pt mar 18, 2016 9:10 pm

Jedź do Marcina w Białkach. Kiedyś robił na sportowej a od jakiegoś czasu ma swój warsztat w białkach. Za szkołą w lewo i ze 200m w podwórku po prawej.

kisiel28
Przyjaciel TCS
Auto: A6,FSO125p,WSK125
gadu: 0
Kontakt:

Post autor: kisiel28 » sob mar 19, 2016 10:06 am

też polecam Marcina:)

Awatar użytkownika
Bambek
Gość TCS`u
Auto: C15 humvee, OI, FII
gadu: 2934757

Post autor: Bambek » ndz wrz 11, 2016 1:18 pm

Witam.
Szanowni koledzy potrzebuję ogarniętego warsztatu w instalacjach LPG a jeszcze lepiej gdyby się po mistrzowsku wyznawał na instalkach landi renzo. Potrzebuję odstawić auto na serwis instalacji gazowej, przyczyna to nieregularne gaśnięcie silnika na dojazdach do skrzyżowania, wrzucania na luz itp. Instalacja zamontowana fabrycznie. Auto zakupione używane.

Nie szukam warsztatu, który zaczyna rozmowę od: "gdzie pan tankuje, na której stacji" bo tankowane było na setkach różnych stacji po całym kraju i było dobrze. No było ale się... spier...ło i trzeba jakoś temat ogarnąć.
ŻONA=ekspert w każdej dziedzinie.
----------------------------------
- Ależ Pan cudownie tańczy...
- Ja się tam w tańcu nie piertole!
- Och jak Pan brzydko mówi!!!
- Ale za to jak cudownie tańczę...

Awatar użytkownika
Jarek 1
Przyjaciel TCS
Kontakt:

Post autor: Jarek 1 » ndz wrz 11, 2016 4:26 pm

Kiedyś w zamierzchłych czasach miałem Maximę właściwie to ojciec miał A32 z gazem Landi Renzo na mieszalnikach założonym we Włoszech, wszystko począwszy od zaworu przez każdą spineczkę było tym firmowane. Chodził słabo , nie dało się niczym tego wyregulować. Tylko ten ze Auto bajerek Strzały miał jaki "kalkulatorek" i Gość za Oplem tam co jest teraz CPN. Zajechałem tam on mi ustawił kroki na tym śmiesznym kalkulatorku dosłownie 2 min roboty wóz odżył, nawet pieniędzy nie chciał. Nie wiem czy tam jest jeszcze warsztat , ale koleś stoi w niedzielę i zbiera za bilety na wjeździe na parking. Podjedź coś może poradzi jak mu sprzęt został. Pamiętam ze w tamtym czasie każdy kazał zmieniać instalacje na sekwencje, a on w sumie nieźle chodził dużo nie palił , tylko wymagał regulacji, i każdy rozkładał ręce bo do tych instalacji był specjalny dedykowany tester.

Awatar użytkownika
Bambek
Gość TCS`u
Auto: C15 humvee, OI, FII
gadu: 2934757

Post autor: Bambek » ndz wrz 11, 2016 8:28 pm

Jarek 1 pisze:Kiedyś w zamierzchłych czasach miałem Maximę właściwie to ojciec miał A32 z gazem Landi Renzo na mieszalnikach założonym we Włoszech, wszystko począwszy od zaworu przez każdą spineczkę było tym firmowane. Chodził słabo , nie dało się niczym tego wyregulować. Tylko ten ze Auto bajerek Strzały miał jaki "kalkulatorek" i Gość za Oplem tam co jest teraz CPN. Zajechałem tam on mi ustawił kroki na tym śmiesznym kalkulatorku dosłownie 2 min roboty wóz odżył, nawet pieniędzy nie chciał. Nie wiem czy tam jest jeszcze warsztat , ale koleś stoi w niedzielę i zbiera za bilety na wjeździe na parking. Podjedź coś może poradzi jak mu sprzęt został. Pamiętam ze w tamtym czasie każdy kazał zmieniać instalacje na sekwencje, a on w sumie nieźle chodził dużo nie palił , tylko wymagał regulacji, i każdy rozkładał ręce bo do tych instalacji był specjalny dedykowany tester.
Moja jest sekwencyjna, ale podjadę w przyszłą niedzielę jak się nic w tygodniu w międzyczasie nie rozwiąże z tematem. Dzięki.
Jakby ktoś miał jeszcze jakiś namiar będę wdzięczny za wszelkie info.
ŻONA=ekspert w każdej dziedzinie.
- Ależ Pan cudownie tańczy...
- Ja się tam w tańcu nie piertole!
- Och jak Pan brzydko mówi!!!
- Ale za to jak cudownie tańczę...

Awatar użytkownika
Jarek 1
Przyjaciel TCS
Kontakt:

Post autor: Jarek 1 » pn wrz 12, 2016 7:16 am

A jak sekwencja to jedź do Kowala w białkach i wszystko poustawia.

ODPOWIEDZ